Jesteś tutaj

WYDARZENIA SPORTOWE

16.05.2019

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W SZABLI

Liczna reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego "Szabla Brzoza" wzięła udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w szabli, które odbyły się w dniach 8-9 czerwca br. w Śremie. Pierwszy dzień zmagań to zawody indywidualne, gdzie bardzo dobrymi wynikami mogą pochwalić się chłopcy Mikołaj Fiedorowicz, który zajął 9. miejsce, a Mateusz Bilski - 15. Dzięki tak dobrym wynikom chłopcy w zawodach drużynowych zostali rozstawieni z numerem 4. W zawodach dziewcząt, dla których, w większości, był to pierwszy start w Mistrzostwach Polski najlepiej spisały się Lena Siemionow, która zajęła 37. pozycję oraz Julia Gwoździńska – 41. miejsce.

Jednak prawdziwe emocje przyniósł dopiero drugi dzień zmagań – turniej drużynowy. Dzięki wspaniałym walkom, odwadze i determinacji nasza drużyna w składzie Mateusz Bilski, Mikołaj Fiedorowicz, Remigiusz Mrozowicz i Mikołaj Przybylski pokonała zawodników TMS Zagłębie Sosnowiec i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski! Jest to niewątpliwy sukces młodych zawodników i trenerów UKS „Szabla Brzoza”, który bardzo dobrze zwiastuje na przyszłość.

Drużyna dziewcząt w składzie Ines Grabarkiewicz, Julia Gwoździńska, Marta Retecka, Lena Siemionow uplasowała się  na 15. miejscu. Był to debiut naszej drużyny w zawodach o randze mistrzowskiej. Wszystkim zawodnikom gratulujemy udziału w turnieju.

Źródło: Mateusz Górski, Prezes UKS "Szabla Brzoza"

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W SZABLI W WARSZAWIE

17-18 maja 2019 r. odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski Seniorów w szabli. Uczniowski Klub Sportowy "Szabla Brzoza "reprezentowali Damian Dzwoniarski i Mateusz Górski (na co dzień trenerzy) oraz debiutujący w zawodach w kategorii seniorów Wojciech Kruczkowski oraz Oskar Kwiatkowski. Po niezwykle zaciętych walkach prezentujących wysoki poziom szermierczy Damian Dzwoniarski zajął 10. miejsce, a Mateusz Górski wszedł do czołowej ósemki zawodów, ostatecznie zajmując 8. miejsce. Nasi młodzi zawodnicy zajęli odpowiednio: Oskar Kwiatkowski- 51, Wojciech Kruczkowski - 58. W niedzielę rozegrany został turniej drużynowy, w którym nasza reprezentacja zajęła miejsce 11. miejsce.

TURNIEJ O PUCHAR METROPOLII

10 maja 2019 r. o godzinie 10:00 na bydgoskim Stadionie Zawiszy, odbył się turniej piłkarski o puchar METROPOLII BYDGOSZCZ. Każda Gmina, wchodząca w skład Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz wystawiła 1 reprezentację chłopców z rocznika 2007. W turnieju wzięli również udział młodzi piłkarze z Gminy Nowa Wieś Wielka. W tym roku turniej miał szczególny charakter, ponieważ odbył się kilka dni przed wyjątkowym piłkarskim świętem. Miasto Bydgoszcz jest jednym z Miast Gospodarzy odbywających się w tym roku Mistrzostw Świata w Piłce Nożne do lat 20. W Bydgoszczy swoje mecze zagrają reprezentacje Francji, Włoch, Panamy, Mali, Arabii Saudyjskiej, Ekwadoru oraz Japonii. Podczas turnieju nie zabrakło emocji i sportowej rywalizacji. Ostatecznie w finale spotkały się zespoły Żnin oraz Bydgoszcz III. Ostatecznie po rzutach karnych zwyciezcą turnieju zostala drużyna Żnina.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Żnin
II miejsce Bydgoszcz III
III miejsce Solec Kujawski

Serdecznie gratulujemy. Zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali od Organizatorów - Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz oraz CWZS Zawisza Bydgoszcz stroje sportowe z nazwą Gminy, którą reprezentowali oraz pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

TURNIEJ O PUCHAR KONIŃSKIEGO KLUBU SZERMIERCZEGO

W sobotę 6 kwietnia 2019 r. młodzi adepci szermierki zmagali się na konińskich planszach w czasie turnieju o Puchar Prezesa Konińskiego Klubu Szermierczego. Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się Mikołaj Fiedorowicz, który po zaciętych walkach wszedł do czołowej ósemki i ostatecznie zajął siódme miejsce. Pozostali zawodnicy również dali z siebie wszystko i zajęli kolejno: