Jesteś tutaj

XVI Bieg Sylwestrowy 2022

05.01.2023

W Brzozie Stary Rok w Sylwestra 31 grudnia 2022 r. tradycyjnie żegnaliśmy na sportowo. Odbył się XVI Bieg Sylwestrowy pod patronatem Wójta Gminy Nowa Wieś Wielka Wojciecha Oskwarka. Na starcie stanęło około 500 uczestników, ok. 400 osób to biegacze i biegaczki, którzy mieli do pokonania dystans 10 km oraz 94 uczestników nordic-waking , którzy zmierzyli się z trasą 5km.  W naszym sportowym wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy Gminy Nowa Wieś Wilka, Powiatu Bydgoskiego oraz wielu uczestników przyjechało  z całego województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do Brzozy przyjechali również uczestnicy z odległych miejscowości z Polski min. z Poznania i  Gdańska.

Trasa  XVI Biegu Sylwestrowego tradycyjnie przebiegała ulicami Brzozy na pętli o dystansie 2,5km. Trasę 10km najszybciej  z czasem czas 31min 44sek  pokonał Adrian  Bednarek. Drugi  był  Szymon Gumowski z Gdańska – czas 32:37, a trzeci na mecie zameldował się Miłosz Tomaszewski z Torunia.  Wśród Pań najszybsza okazała się  Anna Mrotek z Sępólna  Krajeńskiego – czas 39 min 27sek,  drugie miejsce zajęła Karolina Kuber – 40 min 29sek, a trzecie miejsce zajęła Katarzyna Piotrowska z czasem 40 min 45 sek z Bydgoszczy. W klasyfikacji nordic-walking najszybszy był Jacek Krajnik z Bydgoszczy ,  trasę 5 km pokonał   w czasie 35 min  22min. Najszybsza wśród Pań na trasie nordic-walking była Kamila Kolberg z miejscowości Zieleń  - czas 35min 31 sek. W tegorocznej edycji udział wzięły również osoby niepełnosprawne. Najstarszym  uczestnikiem był Pan Władysław Angiel z Bydgoszczy. Pan Władysław w roku 2022 skończył 83 lata i pokonał trasę 10km na XVI Biegu Sylwestrowym w Brzozie. Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali pamiątkowe medale i posilili się strażacką grochówką. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom XVI Biegu Sylwestrowego  i życzymy dużo zdrowia, formy i wielu aktywności sportowych w roku 2023.

Źródło: Zbigniew Wiśniewski