Jesteś tutaj

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szermierce

14.06.2021

Mistrzostwa Polski Juniorów w szabli odbyły się 04-05.06.2021 r. w Chotomowie i rozpoczęły się od turnieju indywidualnego. Klub UKS Szabla Brzoza reprezentowali:

• Lena Siemionow,
  • Oskar Kwiatkowski,
  • Mikołaj Fiedorowicz,
  • Mikołaj Przybylski,
  • Remigiusz Mrozowicz.

W kategorii kobiet Lena Siemionow  niestety musiała uznać wyższość przeciwniczek w grupie. Była ona jedną z najmłodszych uczestniczek Mistrzostw Polski. Jej dzielne zmaganiami, które trwały cały sezon w dwóch kategoriach wiekowych, przyczyniły się do zakwalifikowani na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się w Łodzi.

W kategorii mężczyzn dwóch naszych zawodników odpadło tuż po walkach grupowych.  Do fazy pucharowej zawodów, awansowali Mikołaj Fiedorowicz i Oskar Kwiatkowski. Pierwsze walki o czołową 32 wygrali bez problemu, natomiast w następnej rundzie zabrakło troszeczkę szczęścia. Oskar musiał uznać wyższość kolegi z Ząbek, a Mikołaj zawodnika z Białegostoku.

Miejsca naszych zawodników:
Lena Siemionow - 42,
Oskar Kwiatkowski - 25,
Mikołaj Fiedorowicz - 28,
Mikołaj Przybylski - 57,
Remigiusz Mrozowicz - 65.

W sobotnim turnieju drużynowym nasza drużyna wystąpiła w składzie: Oskar Kwiatkowski, Mikołaj Fiedorowicz, Mikołaj Przybylski i Remigiusz Mrozowicz.

Chłopcy swoją pierwszą walkę wygrali z przeciwnikami z ZKS Sosnowiec 45-42, w następnym pojedynku myśleli uznać wyższość zawodników z MUKS Victor Warszawa, którzy później zostali Mistrzami Polski. Pozostały nam walki w Finale B czyli o miejsca 5-8.  Tu nasi szermierze wygrali mecze z UKS Hajduczek Olsztyn oraz ostatni mecz z TMS Zagłębie Sosnowiec. Ostatecznie nasi chłopcy  wygrali jednym trafieniem 45-44 i zajęli bardzo dobre 5. miejsce. Jest to dla nas ogromny sukces oraz dobry prognostyk na kolejne lata.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom gratulujemy. Wyjazd współfinansowany był ze środków pochodzących z programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży z Gminy Nowa Wieś Wielka.