Jesteś tutaj

Sukces szermierzy

12.05.2022

W dniach 27-28 kwietnia 2022 w Białymstoku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Zawody te mają rangę Mistrzostw Polski do lat 17.

W turnieju indywidualnym Uczniowski Klub Sportowy "Szabla Brzoza" reprezentowało 3 zawodników - Julia Gwoździńska,  Mikołaj Fiedorowicz oraz Mikołaj Przybylski. Doskonałe przygotowanie do zawodów, ciężka praca zawodników i trenerów poskutkowała świetnym startem naszych szermierzy. Mikołaj Fiedorowicz zajął 6. miejsce, a  Mikołaj Przybylski był 13. Wśród kobiet bardzo dobre 17. miejsce zajęła Julia Gwoździńska. W drugim dniu zawodów rozegrany został turniej drużynowy.  który UKS Szabla Brzoza reprezentowali Mikołaj Fiedorowicz, Remigiusz Mrozowicz oraz MIkołaj Przybylski. Rozgrywki na planszach obfitowały w emocje i zwroty akcji. Fantastyczna postawa, a także odporność psychiczna naszych zawodników poskutkowała zajęciem 5. miejsca Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 17.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: Mateusz Górski, Prezes UKS "Szabla Brzoza"