Jesteś tutaj

Brązowy Medal Mistrzostw Polski

11.06.2019

Liczna reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego "Szabla Brzoza" wzięła udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w szabli, które odbyły się w dniach 8-9 czerwca br. w Śremie. Pierwszy dzień zmagań to zawody indywidualne, gdzie bardzo dobrymi wynikami mogą pochwalić się chłopcy Mikołaj Fiedorowicz, który zajął 9. miejsce, a Mateusz Bilski - 15. Dzięki tak dobrym wynikom chłopcy w zawodach drużynowych zostali rozstawieni z numerem 4. W zawodach dziewcząt, dla których, w większości, był to pierwszy start w Mistrzostwach Polski najlepiej spisały się Lena Siemionow, która zajęła 37. pozycję oraz Julia Gwoździńska – 41. miejsce.

Jednak prawdziwe emocje przyniósł dopiero drugi dzień zmagań – turniej drużynowy. Dzięki wspaniałym walkom, odwadze i determinacji nasza drużyna w składzie Mateusz Bilski, Mikołaj Fiedorowicz, Remigiusz Mrozowicz i Mikołaj Przybylski pokonała zawodników TMS Zagłębie Sosnowiec i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski! Jest to niewątpliwy sukces młodych zawodników i trenerów UKS „Szabla Brzoza”, który bardzo dobrze zwiastuje na przyszłość.

Drużyna dziewcząt w składzie Ines Grabarkiewicz, Julia Gwoździńska, Marta Retecka, Lena Siemionow uplasowała się  na 15. miejscu. Był to debiut naszej drużyny w zawodach o randze mistrzowskiej. Wszystkim zawodnikom gratulujemy udziału w turnieju.

Źródło: Mateusz Górski, Prezes UKS "Szabla Brzoza"