Dziś jest piątek, 26 kwietnia 2019     14:33:32
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Województwo kujawsko-pomorskie Powiat Bydgoski Biulentyn Informacji Publicznej

Dane Urzędu

Urząd Gminy Nowa Wieś Wielka
ul. Ogrodowa 2,
86-060 Nowa Wieś Wielka
tel. (52) 320 68 68
fax: (52) 320 68 50
e-mail: kancelaria@nowawieswielka.pl

NIP URZĘDU GMINY: 953-22-15-757

NIP GMINY: 554-28-63-378 

Regon: 000539644

Godziny pracy Urzędu:

poniedziałek: 7:15 - 15:15
wtorek: 7:15 - 16:15
środa: 7:15 - 15:15
czwartek: 7:15 - 15:15
piątek: 7:15 - 14:15


więcej informacji
Jesteś tutaj: Aktualności >

Marsz

20 lutego 2019 08:26:00 Marsz

Marsz

Jest już znany termin VIII Marszu po 18 południku w Bydgoszczy.

To 23 marca 2019 roku o godz. 10.00. Zbiórka – plac Kościeleckich w Bydgoszczy. W ubiegłym roku w Marszu wzięło udział blisko 400 osób z Mogilna, Bysławia, Chełmży, Torunia, Goleniowa, Chełmna, Solca Kujawskiego, Klińska, Czarnowa, Złejwsi Wielkiej. Imprezę tą 8 lat temu zainicjował Krystian Frelichowski, opiekun SK PTSM w Złejwsi Wielkiej będący równocześnie od wielu lat organizatorem imprez na orientacje odbywający się w ramach rozgrywek o Puchar Województwa.

Szanowni Przyjaciele 18 południka, potrzebne są na to środki finansowe na przygotowanie broszury ukazującej dotychczasowe starania o wyeksponowanie 18 południka. Prosimy więc o drobne wpłaty na ten cel. Podajemy nr konta:

BRACTWO 18 POŁUDNIKA
85-010 Bydgoszcz, ul. Dworcowa 62/1
Nr konta Bank PEKAO SA I Oddział Bydgoszcz
21 1240 1183 1111 0010 4128 2567

Najlepiej byłoby, gdyby wpłaty wpłynęły do 15 marca 2019 roku.

Z góry dziękujemy
Zarząd Bractwa 18 Południka

 


Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Marszu.

Na czym będzie polegała ta krajoznawcza trasa na orientację?
Uczestnicy otrzymają kolorową mapę trasy z zaznaczonymi (punktami kontrolnymi) czyli miejscami do których należy dotrzeć dowolną wybraną przez siebie drogą i potwierdzić swoją obecność  odpowiedniego wpisu na karcie startowej. Trasę można pokonać samodzielnie lub w dowolnie licznym zespole, ale optymalne będą tu zespoły dwu lub trzyosobowe. Każdy z uczestników otrzyma mapę natomiast karta startowa jest jedna na cały zespół. Przy dokonywaniu wpisu do karty startowej przydatny będzie długopis. Potwierdzeniem obecności na danym punkcie będzie wpis do karty startowej wynikający z dokładnej obserwacji obiektu.   


Czy osoby zupełnie początkujące dadzą sobie radę?

… i czy potrzebny jest jakiś specjalistyczny sprzęt lub ubiór?
Trasa przygotowana jest w taki sposób, aby każdy uczestnik nawet początkujący nie czuł się zagubiony a szczegółowy opis na mapie wraz z przykładowymi potwierdzeniami pozwoli na pokonanie tej trasy wszystkim uczestnikom. Oczywiście jednym pójdzie lepiej drugim trochę gorzej, ale przecież nie to jest najważniejsze. Jeśli jednak ktoś lubi rywalizację to i na tej prostej trasie powinien czuć się usatysfakcjonowany. Specjalna mapa którą otrzymają wyłącznie uczestnicy marszu oraz organizatorzy poprowadzi dosłownie uczestników za rękę. Nie jest wymagany żaden specjalistyczny sprzęt, ubiór ani odpowiednie przygotowanie a dodatkowo jeszcze na starcie organizatorzy udzielą niezbędnych wyjaśnień.

Czy można będzie się zgubić na tej trasie?

Nie należy się tego obawiać bowiem cała trasa mieści się w obszarze Starego Miasta wraz z Wyspą Młyńską. Trasy są krótkie 3-4 kilometrowe, można się zatem wybrać całymi rodzinami także z małymi dziećmi, zatrzymując się po drodze w wybranych ciekawych miejscach, bowiem na tej trasie nie czas jest najważniejszy a precyzja w odnajdywaniu punktów kontrolnych, którymi na tego typu trasie krajoznawczej będą ciekawe obiekty i miejsca charakterystyczne. Należy je odnaleźć w terenie i potwierdzić samemu w karcie. Do mety z pewnością każdy dotrze bo jest ona wyraźnie określona na mapie i jest to miejsce znane.

Jeśli trasa jest łatwa to gdzie jest haczyk?
Organizatorzy spodziewają się, że będzie sporo bezbłędnych przejść tej trasy, ale trzeba być uważnym.Na mapie będzie więcej obiektów do wyboru niż punktów kontrolnych można zatem wybrać niewłaściwy obiekt lub podać błędną odpowiedź . Bezbłędne przejście całej trasy organizatorzy przedstawią po jej zakończeniu jak również w protokole końcowym. Będzie można wówczas powtórnie przejść trasę i sprawdzić miejsca w których zostały popełnione błędy.

Czy wszystkie trasy turystyczne na orientację są takie łatwe?
Oczywiście nie. Bywają trasy wielokrotnie dłuższe, trasy z niepełnymi mapami a także nocne . Odbywają się również trasy kajakowe, rowerowe a nawet speleologiczne.Trudne bywają trasy w górach zwłaszcza zimą. Nasza trasa krajoznawcza jest trasą dzienną, krótką i do tego niezbyt trudną, ale nie można się o tym przekonać nie opuszczając fotela - trzeba wyjść na trasę i spróbować.

Regulamin VIII Marszu na Orientację 18 Południkiem przez Bydgoszcz


Źródlo: Stefan Pastuszewski, prezes Bractwa
 

Wróć

Galeria

Filmy

Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.
Szlak pieszy im. bł. Czesława Jóźwiaka
Szlak pieszy im. bł. Czesława Jóźwiaka
Dla Biało-Czerwonej.