Dziś jest niedziela, 26 maja 2019     13:49:19
Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Województwo kujawsko-pomorskie Powiat Bydgoski Biulentyn Informacji Publicznej

Dane Urzędu

Urząd Gminy Nowa Wieś Wielka
ul. Ogrodowa 2,
86-060 Nowa Wieś Wielka
tel. (52) 320 68 68
fax: (52) 320 68 50
e-mail: kancelaria@nowawieswielka.pl

NIP URZĘDU GMINY: 953-22-15-757

NIP GMINY: 554-28-63-378 

Regon: 000539644

Godziny pracy Urzędu:

poniedziałek: 7:15 - 15:15
wtorek: 7:15 - 16:15
środa: 7:15 - 15:15
czwartek: 7:15 - 15:15
piątek: 7:15 - 14:15


więcej informacji
Jesteś tutaj: Aktualności >

Dla Biało-Czerwonej.

04 maja 2018 13:29:00 Dla Biało-Czerwonej.

Dla Biało-Czerwonej.

"Wolność trzeba stale zdobywać i nad nią pracować" -  te słowa widnieją w kościele w Nowej Wsi Wielkiej  przy obrazie Matki Boskiej Królowej Polski.
W tym, że kościele 3 maja 2018 r. podczas uroczystości pn. „Dla Biało-Czerwonej” odbyła się Msza Św. w intencji ojczyzny. Flaga Polski na trasie swojego przemarszu była złożona podczas tej Mszy Św. na ołtarzu przy obrazie Matki Boskiej w Nowej Wsi Wielkiej. Ta 100 m flaga  została niesiona prze mieszkańców naszej Gminy, ale byli również uczestnicy spoza gminy Nowa Wieś Wielka. Biało-Czerwoną niosły pokolenia od najmłodszych do seniorów. Byli z nami przedszkolacy, zuchy, harcerze, uczniowie szkół, sportowcy, strażacy, leśnicy, nauczyciele, policjanci, duchowni, seniorzy - były całe pokolenia. Przemarsz wystartował  tuż po ulewnym deszczu o  godz.9,30 z Tarkowa Dolnego, później była tylko piękna pogoda  mimo, że prognozy przewidywały deszcze i ochłodzenie - nie spadła  już żadna kropla deszczu,  a słońce świeciło coraz mocniej. Na trasie przemarszu z Tarkowa Dolnego do Brzozy, przemarsz zatrzymał się  w Nowej Wsi Wielkiej, gdzie  o godz.10,00 odbyła się Msza Św. w intencji ojczyzny. Uroczyste zakończenie przemarszu odbyło się o godz.14,15  na boisku szkolnym w Brzozie, gdzie uczestnicy wspólnie utworzyli napis POLSKA i odśpiewali hymn Polski.
Całe wydarzenie było radosnym i godnym świętowaniem Święta 3 Maja. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom. Należy nadmienić, że całą trasę przemarszu z flagą Polski z Tarkowa Dolnego do Brzozy tj. dystans ok.14km ( była jeszcze po drodze pętla przemarszu po ulicach Nowej Wsi Wielkiej ) pokonało wielu uczestników, ale dokonały to również niesamowite bliźniaki: Daria i Robert Frontczak - mają po lat 8. Całą trasę przeszedł również Pan Andrzej Boryskin i Gustaw Pilceki, panowie dobrze po 70 - mieszkańcy Bydgoszczy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom. Podziękowania dla Szkół z Nowej Wsi Wielkiej i Brzozy, podziękowania dla harcerzy, zuchów i przedszkola Jarzębinka z Brzozy, podziękowania dla wszystkich,  którzy świętowali razem z nami. Dziękujemy księdzu Michałowi Stolarskiemu Proboszczowi Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Nowej Wsi Wielkie za celebrowanie Mszy Św. w intencji Ojczyzn. Szczególne podziękowania za zabezpieczenie przemarszu składamy OSP Nowa Wieś Wielka i OSP Brzoza oraz Policji - zrobiliście bardzo dobrą robotę - było bardzo bezpiecznie mimo, że szliśmy droga krajową. Podziękowania dla KGW z Nowej Wsi Wielkiej za grochówkę oraz dla firm PRIodib - Waldemar Kominiak oraz KOBUD - Krzysztof Kowalski za pomoc organizacyjną. Dziękujemy Kazimierzowi Wołoszyn i Dorocie Nizioł za organizację rajdu rowerowego z Bydgoszczy do Brzozy.  Szczególne podziękowania dla firmy MARPOL - Hanna i Marek Dobies za uszycie 100m flagi Polski. Patronat honorowy nad wydarzeniem "Dla Biało-Czerwonej" objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech Oskwarek. Pomysłodawcom przemarszu z flagą i żywego napisu był Zbigniew Wiśniewski - Rowerowa Brzoza. JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY, to były godne - radosne obchody Święta 3 Maja i doskonała lekcja współczesnego patriotyzmu dla najmłodszych.   
Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym przemarszu „Dla Biało – Czerwonej”.  

Opracował

Zbigniew WiśniewskiWięcej zdjęć i relacja z wydarzenia: Rowerowa Brzoza.

 

Wróć

Galeria

Filmy

Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.
Szlak pieszy im. bł. Czesława Jóźwiaka
Szlak pieszy im. bł. Czesława Jóźwiaka
Dla Biało-Czerwonej.